Kurnik to do tej pory było pomieszczenie, które w naszej świadomości egzystowało, jakie mała przestrzeń z oddzielonymi grzędami, miejscami, gdzie kury mogły znosić jajka i właściwie tyle. Wszędzie było siano, słoma, wszędzie było ciasto i nieprzyjemnie pachniało. Tak właśnie prezentowało się kurniki, a czy tak powinny wyglądać i co się w tej kwestii zmieniło?

Kurnik komfortowy dla kur

kompleksowe wyposażenie kurnikówCzy to, jak wyglądały kurniki to był dobry obraz i czy tak własnie powinny one wyglądać? Najlepiej sobie odpowiemy na to pytanie, jeżeli wyobrazimy sobie, czy my chcielibyśmy żyć w takich warunkach i czy nam by odpowiadały. Wszędzie ścisk, nieładny zapach no i ta ciasnota. Nie można takich warunków dawać zwierzętom, bo wówczas one się meczą i dają też nam przy okazji mniej dóbr, dlatego też należy pomyśleć świadomie o kurniku, jak o miejscu, w którym faktycznie kury powinny czuć się dobrze. Takie kompleksowe wyposażenie kurników będzie z pewnością wymagało od nas zdobycia potrzebnej wiedzy, będzie wymagało nakładów finansowych, odpowiedniego miejsca, ale przede wszystkim chęci. My po prostu sami z siebie musimy chcieć zapewnić kurkom najlepsze warunki. Tak przynajmniej by wypadało, skoro zamierzamy je chować i jesteśmy ich właścicielami, oraz korzystamy ze wszystkich dóbr, jakie nam one dają. Odpowiednio wyposażony kurnik to w dzisiejszych czasach podstawa i o tym należy pamiętać zawsze i świadomie.

Kurnik musi przewidywać odpowiednie miejsce dla każdej kurki, musi przewidywać to, że każda kurka powinna mieć gdzie wznosić jajko, gdzie spać, ale powinny mimo wszystko mieć na tyle przestrzeni, żeby każda czuła się komfortowo. Ma być czysto, przestrzennie, jasno i komfortowo dla każdej kury, a wtedy i one będą zadowolone i my jednocześnie również.

Close Menu