Życie w związku dla większości ludzi jest spełnieniem marzeń. Nie chodzi jednak o to, aby być w byle jakim związku. Najważniejszy jest przecież idealny partner, który musi posiadać cały szereg określonych cech. Bardzo często udaje się znaleźć właśnie taką osobę. Na początku wszystko układa się doskonale. Czy tak nie mogłoby być już zawsze?

Czy warto skorzystać z terapii dla par?

terapia dla parNikt nie zastanawia się nad, co by było, gdyby w idealnym związku coś zaczęło się psuć. Dlaczego nad tym nie myślimy? Bo wierzymy, że nas to nie dotyczy. Mamy przecież tego wymarzonego partnera, z którym planujemy spędzić resztę życia. Żyjemy nadzieją, że w naszym związku wszystko będzie układać się dobrze. Czasem jednak możemy się pomylić, a życie lubi przecież zaskakiwać. Nie zawsze jest tak, jakbyśmy chcieli. Z czasem zmieniamy się nie tylko my, ale i nasz partner. Mamy inne podejście do wielu spraw, zaczynają się kłótnie, zauważamy to, czego kiedyś nie byliśmy w stanie dostrzec. Terapia dla par to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala nam na nowo odkryć siebie i swojego partnera. Kiedy warto na nią się zgłosić? Gdy oboje uznamy, że potrzebujemy pomocy osoby z zewnątrz. To właśnie jest najważniejsze, że chcemy tego razem, a nie osobno. Terapeuta podchodzi indywidualnie do każdego przypadku, bo przecież każda para jest inna i nie ma jednej skutecznej drogi. Trzeba wypracować ją indywidualnie. Zazwyczaj podczas terapii będziemy mogli szczerze porozmawiać i powiedzieć o wszystkim, co nas niepokoi lub denerwuje. Bardzo często nie potrafimy tego tak po prostu przekazać drugiej osobie, a okazuje się, że to wcale nie jest takie trudne. Trzeba się jedynie nauczyć wyrażania swoich emocji w taki sposób, aby nie urazić drugiej strony, bo nie o to w tym chodzi.

Jeśli w naszym związku przestaje się układać, nie musimy od razu wszystkiego przekreślać i niszczyć tego, co tak długo budowaliśmy. Jeśli oboje chcemy powalczyć o związek, możemy skorzystać z pomocy profesjonalisty. Na terapii będziemy mogli szczerze o wszystkim porozmawiać. Czasem właśnie spotkanie z obcą osobą może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Wiedza i doświadczenie terapeuty pomogą nam odnowić nasz związek.