Jak wygląda nocny transport towarów?

Pracuję jako kierowca w międzynarodowej firmie transportowej. Do moich licznych obowiązków należy przede wszystkich nocne transportowanie produktów. Na czym polega specyfika tej pracy? Czym nocne transportowanie różni się od zmiany dziennej? Czy jako kierowca nocnych zmian dobrze zarabiam? Na pewno jest to praca pełna wyzwań.

O zaletach nocnego transportowania towaru

nocny transport towarówNajważniejszą kwestią, jaka związana jest z przewozem jest przybycie na czas. Miejsce rozładunku jest kluczowe, bo to od niego zależy, czy trasa przebiegłą zgodnie z planem. Dobry nocny transport towarów charakteryzuje się punktualnością. Kiedy prowadzę pojazd z naczepą nie natrafiam na taką ilość korków, jak za dnia. Drogi są bardzo dobrze oświetlone, więc nie mam problemu z widocznością. Profesjonalny nocny transport towarów to przede wszystkim zaangażowanie. Towar jest najczęściej potrzebny klientowi już z samego rana. Bardzo często przewożę produkty spożywcze, które są częściami składowymi dań w restauracjach. To właśnie nocny transport towarów pozwala na odpowiednie wyposażenie gastronomii. Za dnia nie ma za bardzo możliwości, by produkty od razu umieścić w częściach magazynowych. Często jest to związane z bardzo niewielką pojemnością parkingu. Wjazd dużym samochodem jest niemożliwy, kiedy zaparkowane są auta klientów czekających na posiłek. Specyfika moich zmian opiera się także o dobre zaplanowanie trasy.

Muszę odpowiednio wcześnie zaplanować punkty na odpoczynek. Jako kierowca nocny zarabiam bardzo dobre pieniądze. Komfort jazdy pozwala na szybkie dostarczenie towaru do firm klientów, a małe zagęszczenie ruchu pozwala na swobodny transport. Nawet długość zespołu pojazdów nie przeszkadza podczas nocnej zmiany. To właśnie za dnia trzeba znacznie bardziej uważać w trakcie wykonywania manewrów.