Większość kobiet stosuje makijaż codziennie lub chociaż okazjonalnie. Dzięki kosmetykom można wyglądać o wiele lepiej, jednak trzeba wybrać te najlepsze. Każdy produkt jest inny i powinien posiadać inne właściwości, dzięki którym warto jest po nie sięgnąć. Co wybrać do makijażu ust?

Pomadka do ust musi być trwała

pomadki do ustZ pewnością mamy do wyboru kilka opcji, takich jak błyszczyki, sztyfty czy musy do ust. Jednak najczęściej wybierane będą pomadki do ust. Przede wszystkim taka pomadka powinna być trwała. Pomadka nie powinna zostawiać śladu na szklance po napoju, nie powinna się rozmazywać. Reklamy o tym, ze wytrzymają one cały dzień są nieco przesadzone, ale z pewnością powinny wytrzymywać kilka godzin bez poprawy. Szminka powinna się dobrze nakładać. Kolor powinien być równomiernie nałożony bez żadnych smug i grudek. Warto wybrać szminkę która będzie nie tylko ładnie wyglądała, ale będzie miała również działanie pielęgnacyjne. W składzie moją mieć takie substancje jak miód pszczeli, olejki naturalne czy wazelinę, które nawilżają i odżywiają powierzchnię ust. Dzięki temu szminka nie zniszczy naszych ust, a przy tym jak nie będą one spierzchnięte to kolor będzie lepiej się trzymał. Szminki mają różne wykończenia. Do wyboru są matowe lub błyszczące, które przypominają błyszczyki, jednak mają więcej kolorowego pigmentu. Jeśli chodzi o kolor to jasne, naturalne kolory są polecane na co dzień, natomiast te głębsze, ciemniejsze, intensywniejsze na wielkie wyjścia.

Kobiety o chłodnej karnacji powinny wybierać szminki w tonacji różowej, natomiast te o cieplejszej mogą stawiać na pomarańcz. Zasada jest podobna jak w przypadku podkładów. Czerwień i fiolet nie każdemu będzie pasował. Warto też pamiętać ze ciemne kolory optycznie pomniejszają usta, a jasne je powiększają.

Close Menu