Jak działa olej konopny?

Kannabidiol (CBD) to substancja aktywna, która w konopiach jest tą najbardziej pożądana. Dlaczego? Ponieważ wykazuje silne właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwpsychotyczne, przeciwbólowo, a także przeciwdrgawkowe.

Sklepy z olejami CBD

olej konopny sklepJeżeli chcemy stosować kannabidiol, ale mamy dylemat, co do wyboru produktu, warto zdecydować się na olej konopny. Bowiem jest to produkt w stu procentach naturalny i zawierający nie tylko CBD, ale także terpeny, fitokannabinoidy, flawonoidy, witaminy, minerały oraz nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega. Oleje mają postać czarnej zawiesiny o lekko gorzkim smaku, a jego jakość najlepiej poznać po konsystencji. Bowiem produkty najwyższej próby są niezwykle gęste i po przechyleniu buteleczki pozostawią na niej osad. Jeśli produkt obleje tego rodzaju test, można być pewnym, że jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Koszt olejów konopnych zależny jest od stężenie procentowego CBD; a im jest ono wyższe, tym droższy jest wyrób. Zatem znajdziemy oleje kosztujące kilkadziesiąt, kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli natomiast chcemy kupić olej konopny sklep online to miejsce ku temu najlepsze. Dlaczego? Albowiem w sklepach online znajdziemy nie tylko o wiele bardziej zróżnicowany i bogaty asortyment (niż w sklepach stacjonarnych), ale, przede wszystkim, rozsądne ceny. Dodać należy, że przy zakupie kilku olejów można liczyć na dodatkowe rabaty, z czego skwapliwie korzystają stali i nowi klienci.

Nieprawdą jest, że oleje konopne nadają się tylko do leczenia, ponieważ sprawdzają się także w profilaktyce wielu chorób, między innymi: niektórych rodzajów nowotworów, stwardnienia rozsianego, nadciśnienia tętniczego, udarów niedokrwiennych mózgu, zawałów, a nawet Alzheimera.