Czyszczenie dywanów nie jest łatwe, dlatego coraz częściej korzystamy ze specjalnych usług profesjonalistów, którzy robią to w doskonały sposób przy użyciu nowoczesnych technik i sprzętu. Musimy wiedzieć jednak, w jaki sposób pozbywać się niektórych plam.

Oczyszczanie plam z dywanów

czyszczenie dywanów jelenia góraNajbardziej irytujące są plamy z owoców. Plamy z owoców należy wycierać bezpośrednio zimną wodą. Aby usunąć resztki plam owocowych z dywanu, warto potraktować je również środkiem z alkoholem. Jeszcze gorsze są plamy po budyniu. Można pozbyć się plam budyniowych z dywanu, jeśli użyje się mieszanki gliceryny i spirytusu amoniakowego. Ale skąd to wszystko brać? Tutaj lepszym rozwiązaniem jest fachowe czyszczenie dywanów Jelenia Góra oferuje usługi wielu firm tego typu. Potrafią zlikwidować wiele plam w tym plamy z krwi. Świeże plamy usuwamy bezpośrednio z dywanu za pomocą gorącej wody. Jeśli plamy już wyschły, trzeba wytrzeć je z włókien dywanu rozcieńczonym spirytusem. W przypadku rozlania czerwonego wina na dywan należy natychmiast obficie posypać sól, która zacznie działać i wyschnie. Następnie należy sięgnąć po odkurzacz i usunąć sól z dywanu. Potem można zmyć dywan szamponem. W przypadku plam z czekolady najpierw warto zeskrobać jak najwięcej czekolady z włókien dywanu za pomocą noża. Następnie zmywamy je najpierw zimną, a następnie ciepłą wodą. Duży problem sprawia też wosk, ale tutaj przydatna będzie firma profesjonalnie się tym zajmująca.

Jak widać, nie jest łatwo usuwać plamy. DO tego potrzebne są najlepiej specjalne środki, których nie używamy na co dzień. Dlatego mamy to szczęście, że możemy skorzystać z firm oferujących tego typu usługi i w dodatku nie zapłacimy wiele. Oszczędzimy czas oraz nasz wysiłek, bo do plam na dywanach trzeba mieć dużo cierpliwości.