Inwestycja w oczyszczalnie domową

 

Na niektórych działkach budowlanych nie można podłączyć się do kanalizacji. Jest to spowodowane tym, że w pobliżu nie znajduje się żadna linia kanalizacyjna, a jej budowa jest nieopłacalna w przypadku małych osiedli domków jednorodzinnych. W takim przypadku pozostaje tylko zbiornik bezodpływowy na sieci, opróżniany szambiarką.

Najlepsze bio oczyszczalnie przydomowe jako tania alternatywa

najlepsza bio oczyszczalniaSzambo na działce to niezbyt kosztowna inwestycja, która mieści się w granicach dwóch tysięcy złotych. Niestety trzeba je wywozić przynajmniej raz w ciągu miesiąca, a wynajem szambiarki w takim przypadku jest dość kosztowna. Najczęściej za jeden wywóz płaci się kwotę około stu złotych, więc w ciągu roku uzbiera się nawet ponad tysiąc. W ciągu dziesięciu lat to już kwota kilkunastu tysięcy. Za połowę tej ceny można na działce wybudować oczyszczalnie, którą nie trzeba tak często opróżniać – góra raz do roku. Stąd wniosek, że taka inwestycja zwróci się już po pięciu latach. Na rynku najlepsza bio oczyszczalnia kosztuje kilka tysięcy złotych, co wydaje się drogie w porównaniu do szamba tylko na etapie budowy. Z czasem taka bezobsługowa oczyszczalnia okazuje się strzałem w dziesiątkę. Jest nie tylko tania w utrzymaniu, ale także wygodna. Nie trzeba do niej zaglądać co miesiąc i sprawdzać poziom nieczystości, ponieważ w oczyszczalni on nie rośnie tak samo jak w szambie bezodpływowym, które jest tylko zbiornikiem bez możliwości filtracji.

Oczyszczalnie są bardzo ekologicznym sposobem na oczyszczanie ścieków. Przetwarzają je w odpowiedni sposób za pośrednictwem bakterii lub środków chemicznych, rozkładając przy tym niebezpieczne substancje, pozostawiając oczyszczone i przyswajalne dla środowiska substancje, które można bez problemu wypuścić do gruntu.