Hurtowa sprzedaż kawy

Kawa jest kupowana przez miliony ludzi na całym świecie. Poza herbatą jest to najpopularniejszy napój o działaniu pobudzającym, który jest dostępny dla każdego z nas bez ograniczeń. Jednak nie powinny go pić dzieci ze względu na zawartość kofeiny.

Gdzie kupimy aromatyczną kawę?

kawa hurtowoPoranek bez kubka kawy jest dla wielu ludzi nie do pomyślenia, ponieważ potrafi on szybko postawić na nogi. Posiada tak silny aromat, że po zaparzeniu unosi się w całym domu, co bez wątpienia jest miłym zapachem. Jednak z jej ilością nie powinno się przesadzać, ponieważ może nam zaszkodzić. Najczęściej kupujemy ją w sklepach spożywczych, bo jest w nich powszechnie dostępna w wersji ziarnistej, mielonej lub rozpuszczalnej. Kawa hurtowo jest kupowana przeważnie przez restauracje, bary i kawiarnie, gdyż tak jest sprzedawana w bardzo dużych ilościach. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilkanaście rodzajów i odmian kaw, które najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach zajmujących się sprzedaży kaw z całego świata. Zupełnie inny smak będzie miała kawa z Włoch, Argentyny, Brazylii czy Chile, ponieważ ziarna kawy będą miały inną odmianę. Liczy się również sposób palenia ziaren kawy, który może być odmienny dla poszczególnych rodzajów. Na pewno wybór kawy ziarnistej będzie najlepszy, bo ma najwyższą jakość. Wśród tego gatunku wyróżniamy trzy rodzaje kawy: arabica, robusta i liberica. Za najbardziej cenioną uznaje się arabicę, gdyż ma głęboki smak i aromat, który pozostawia w tyle inne gatunki popularnie dostępne.

W cenionych kawiarniach, kawa jest podawana z ekspresu, gdzie najwyższej jakości ziarna są na bieżąco mielone do każdej filiżanki. Za dobrą kawę trzeba zapłacić około trzydziestu złotych za kilogramową torebkę w sklepie spożywczym, natomiast w hurtowni nieco mniej.