Moja najstarsza świnka morska od pewnego czasu ciągle na coś choruje. Już kolejny raz dostaje antybiotyk, ciągle kicha i prycha, a jak przestaje to po tylu terapiach ma już na tyle osłabioną odporność, że znowu łapie coś innego. W związku z tym, że takie małe zwierzątko bardzo szybko wytraca ciepło, a na stancji jest dość chłodno, muszę jej też non stop wkładać termofor, żeby mogła się dogrzewać.

Grzejnik dla chorego zwierzaka

grzejniki na podczerwień cena sklep onlineZ racji, że termofor bardzo szybko wytracał ciepło, musiałam go też często wymieniać, co nie było możliwe, kiedy musiałam gdzieś wyjść. Zastanawiałam się, jak rozwiązać ten problem. Z pomocą przyszły mi zajęcia na uczelni dotyczące utrzymania gadów. Jednym z niezbędnych akcesoriów w gadzich terrariach są lampy grzewcze różnych rodzajów. Niektórzy używają zwykłych żarówek, ale tych starego typu, nieenergooszczędnych, które dają więcej ciepła niż światła. Ta metoda faktycznie sprawdza się, ale w zamkniętych terrariach ze szklanymi szybami. Mój prosiak znajdował się w klatce, więc ciepło by z niej uciekało. Ciekawszy był natomiast pomysł użycia lampy na podczerwień. Świniak po prostu kładłby się pod nią, kiedy byłoby jej zimno i odchodziła, kiedy już by się nagrzała. Wpisałam w wyszukiwarce internetowej hasło „grzejniki na podczerwień cena sklep online” i po przeczytaniu opisu żarówek okazało się to być bardziej zaawansowane niż się spodziewałam. Żeby nie doszło do poparzenia zwierzaka lampka musi być nie tylko dostosowana samą wysokością zawieszenia, ale też bezpośrednio do gatunku. Liczyła się odległość, typ lampy, jej moc, budowa żarówki, oświetlany obszar – dużo zmiennych.

Nie słyszałam jeszcze, żeby ktokolwiek próbował zrobić coś takiego ze świnką morską, a ja nie chciałam jej poparzyć, więc póki co zrezygnowałam z tego pomysłu. Nie mniej nadal uważam to za ciekawą ideę. Może kiedyś spróbuję to zrobić z pomocą kogoś, kto się na tym lepiej zna. Tymczasem, idę nastawić wodę w czajniku.

Close Menu