Alkoholizm to choroba uznawana za jedną z najgorszych. Zamienia w piekło życie samego chorego, jak i jego bliskich. Czasem jedyna opcją wyjścia z sytuacji jest zgłoszenie się na odtruwanie z alkoholu, połączone z terapią. Takie świadczenia medyczne znajdziemy w ośrodkach uzależnień. 

Kto w stolicy zajmuje się odtruwaniem alkoholowym?

odtruwanie w WarszawieAlkoholicy wymagają specjalistycznej pomocy, ale rzadko dają to sobie powiedzieć. Dlatego tak ważne jest, by osoby bliskie jak najszybciej zaobserwowały wystąpienie problemu alkoholowego. Im szybciej zareagujemy, tym większe szanse na wyjście z nałogu. Odtruwanie alkoholowe to swego rodzaju pierwsza pomoc niesiona alkoholikowi. Po zgłoszeniu się do ośrodka, osoba uzależniona jest gruntownie badana. Jednak zawsze najbardziej istotne jest wypłukanie alkoholu z krwi pacjenta. Równolegle podaje się elektrolity, które w optymalny sposób nawadniają cały organizm. Alkoholikom wyniszczonym przez złą dietę i zbyt małą ilość przyjmowanych posiłków, serwuje się też kroplówki z koktajlem wzmacniająco – odżywczym. Odtruwanie w Warszawie zapewniają zarówno prywatne, jak i państwowe placówki. Pracuje w nich najlepsza kadra i pacjenci mają tam optymalne warunki do odbywania terapii. Pobyt w ośrodkach prywatnych jest z reguły pełnopłatny, natomiast pobyt w placówkach państwowych jest refundowany. Jednak nie ma wielkiej różnicy między nimi, choć trzeba podkreślić, że standard w przypadku placówek prywatnych jest znacznie wyższy. Terapia w ośrodku trwa z reguły kilka tygodni.

Ten czas jest wystarczający, by odtruwanie alkoholowe skończyło się pełnym sukcesem. Po tym czasie zarówno ciało, jak i umysł są wolne od alkoholu. Pobyt w ośrodku jest połączony z zajęciami terapeutycznymi, które mają za zadanie nauczyć pacjenta asertywności.

Close Menu