Funkcjonalna szorowarka samojezdna

Czyszczenie podłogi jest dość czasochłonnym zadaniem, zwłaszcza jeżeli powierzchnia ma ponad sto metrów kwadratowych. Przeważnie są one zamiatanie, szorowane lub myte przy pomocy specjalnych maszyn kierowanych przez pracownika.

Gdzie znajdują zastosowanie szorowarki ręczne?

szorowarka ręcznaProducenci maszyn sprzątających na dużych powierzchniach oferują przynajmniej kilkanaście różnych modeli do mycia na mokro, sucho, zamiatania, szorowania czy czyszczenia. Każda maszyna posiada odmienne wyposażenie i parametry techniczne, które bezpośrednio wpływają na jakość pracy. Przeważnie są proste w obsłudze, choć po ich zakupie wielu producentów oferuje darmowe szkolenie dla pracowników. Z pewnością poradzi sobie z nimi nawet niedoświadczony pracownik. Jedną z popularniejszych maszyn jest szorowarka ręczna, która świetnie się sprawdza na średnich i dużych powierzchniach. Może być używana do czyszczenia paneli, płytek, linoleum czy wszelkich podłóg odpornych na działanie wilgoci. Szorowarka jest wyposażona w szczotki boczne, centralne i walcowe. Ponadto pod maszyną znajduje się pojemnik na płyn czyszczący, który automatycznie dozuje jego ilość. Ręczne modele wymagają pchania ich przez pracownika, co może być wadą na bardzo dużych powierzchniach. Jeżeli chodzi o zakup szorowarki, to przeważnie są one dostępne bezpośred6nio na stronach producenta lub u pośredników. Nowa szorowarka ręczna może kosztować od około piętnastu do nawet czterdziestu tysięcy złotych, w zależności od wybranego modelu.

Z każdym rokiem rośnie ilość przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na zakup takiej maszyny, ponieważ może spełniać jednocześnie kilka funkcji. Niektóre maszyny mogą pracować wewnątrz, a nawet na zewnątrz budynków, co stanowi ich niewątpliwą zaletę i przewagę nad konkurencją.