Lakiery samochodowe od producentów wozów sportowych osiągały zawrotne ceny, choć były one niezwykle imponujące, zwłaszcza opatentowane odcienie, stosowane wyłącznie przez jednego z nich. Pozwalały one zmienić nawet najprostszy samochód w niesamowity, futurystyczny pojazd przy odpowiednim nałożeniu, choć wymagały o wiele więcej konserwacji.

Ochronne naklejki na karoserię

ochronne naklejki na autoLakiery producenckie, mimo imponującego wyglądu, były bardzo delikatne i łatwo podatne na wszelkie uszkodzenia i matowienie. Nieodpowiednio zabezpieczona karoseria szybko więc niszczała i traciła wszystkie walory estetyczne, więc kierowcy stosowali najróżniejsze sposoby, by ochronić samochody przed uszkodzeniem. Jednym z najtańszych, a jednocześnie najskuteczniejszych metod zabezpieczenia były ochronne naklejki na auto. Naklejki takie były aplikowane bezpośrednio na karoserię we większości warsztatów samochodowych, i pasowały do każdego pojazdu, gdyż każdorazowo były docinane do wymiarów zabezpieczanego auta. Naklejki te chroniły przed wszelkimi uszkodzeniami, które mogły wystąpić podczas standardowego użytkowania samochodu, od narażenia na szkodliwe substancje na drodze, wywołujących korozję i niszczenie lakieru, po wystawienie na działanie promieni słonecznych, często wywołujące utratę połysku i powstawanie wżerów na karoserii. Naklejki te mogły być przezroczyste, jeśli miały służyć do zabezpieczenia lakierów patentowanych, lub też matowe.

Niektóre warianty miały powierzchnię która wywoływała większy połysk i pozwalały na podniesienie poziomu wyglądu nawet przeciętnego lakieru samochodowego. Były jednocześnie nie tylko tanie, ale również i trwałe, mogąc służyć przez bardzo długi czas nawet kierowcom kursującym po dość szkodliwych dla samochodu trasach.