W miastach znajdują się miejsca, gdzie można z przyjemnością odpoczywać, do takich miejsc można zaliczyć między innymi parki miejskie, place czy też zagospodarowane tereny między budynkami. Takie miejsca są naszpikowane elementami małej architektury. Wśród tych elementów można znaleźć kosze na śmieci, ławki  czy stojaki na rowery.

Jakie są kosze z betonu?

betonowe koszeKosze na śmieci są bardzo ważnym elementem przestrzeni miejskiej, dzięki nim wszystkie odpadki trafiają w jedno miejsce, a nie walają się po ulicach. Kosze jako elementy małej architektury  mogą być wykonane z różnych materiałów, a jednym z nich jest beton. Betonowe kosze, jak zapewniają producenci są funkcjonalne, ale również i estetyczne. Świetnie wkomponują się w przestrzeń miasta. Warto również wspomnieć, że betonowe kosze są bardzo trwałe, jak i wytrzymałe. Ważną cechą jest również to, że są odporne na szkodliwe jak i zmienne warunki atmosferyczne, co w naszym klimacie jest bardzo ważne. Do produkcji betonowych koszy stosuje się cement portlandzki jak i kruszywo, które jest płukane. Beton, z którego powstają takie kosze na śmieci musi być wysokiej klasy i przede wszystkim spełniać wymagania europejskich norm. Jeśli chodzi o wytrzymałość to jest tu mowa o normie europejskiej PN-EN 206-1. Barwa takich koszy może być różna, na przykład mogą one być brązowe, czerwone, czarne, żółte. Wszystko zależy od tego w jaki sposób producent dobarwi beton.

Kosze z betonu mogą dodatkowo posiadać fakturę zewnętrzną – najpopularniejszy w tym przypadku jest grys czy żwir. Także wielu producentów dodaje do nich wkłady z blachy. Najważniejsze taka blacha powinna być ocynkowana, tak aby byłą odporna na szkodliwe jak i zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowym elementem takich koszy może być popielniczka.

Close Menu