Zapewne każdy z Państwa zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że złoża paliw kopalnych z biegiem czasu się skończą. Mimo tej wiedzy popularność węgla i gazu nie słabnie. Osoby, którym zależy jednak na tym by żyć w zgodzie z przyrodą postanawiają inwestować w materiały opałowe, których nazwa poprzedzana jest przedrostkiem „eko”.

Wydajne materiały służące do ogrzewania

pellet torfowyZa każdym razem gdy zbliża się jesień wiele osób rozważa kupno taniego materiału opałowego. Do niedawna w grze było tylko drewno oraz węgiel. Z czasem sporo osób zaczęło przekonywać się do ogrzewania gazowego ale gaz jest jednak paliwem nieodnawialnym. W ostatnich latach zaczęto zajmować się brykietowaniem. Zabieg ten pozwala tworzyć kostki lub walce, z różnych odpadów. W ten sposób powstał pellet torfowy. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne i stosuje go obecnie bardzo duża liczba naszych rodaków. W sprzedaży dostępne są już nawet specjalne piece służące do ogrzewania pelletem. Ten rodzaj kotłów grzewczych to urządzenia wyposażone w automatyczne podajniki materiału opałowego. Niektóre z podajników do pelletu są tak pojemne, że wystarczy je zapełnić raz na tydzień. Pellet torfowy powstaje w skutek prasowania torfu oraz łączenia go ze specjalnym spoiwem zwanym również lepiszczem. Dzięki temu pellet utrzymuje swój kształt i jest wygodny w stosowaniu. Ten rodzaj opału zyskuje bardzo szerokie grono sympatyków z tego powodu, że jest to rozwiązanie w pełni zgodne z naturą.

Podczas spalania pelletu torfowego do atmosfery wydzielanych jest mało substancji smolistych. Największa ich emisja odbywa się przy spalaniu w piecach węglowych przy spalaniu górnym. Jeśli więc zastosujemy piec do pelletu ze spalaniem dolnym oraz jako główny materiał opałowy będziemy stosować pellet to będziemy mogli śmiało powiedzieć, że nie zatruwamy środowiska i otaczającego nas powietrza.

Close Menu