Dzianiny dresowe znajdziemy w każdej szafie zarówno dorosłych osób jak i dzieci bez względu na płeć. W obecnych czasach nie jest kojarzona jedynie z dresowym stylem ulicznym, ale coraz częściej zyskuje uznanie nawet w bardziej eleganckich stylizacjach. Dzieli się ona na kilka rodzajów, a najpopularniejszym wśród nich jest dresówka pętelka.

Czym jest dzianina dresowa pętelka?

dresówka pętelkaSama dresówka pętelka różni się od pozostałych dzianin dresowych głównie wykończeniem od spodu materiału. Mamy bowiem do czynienia tam z charakterystycznym splotem nitek wyglądem przypominającym pętelki. Inne dzianiny dresowe posiadają pod spodem puszysty meszek. Dzięki pętelkom sama tkanina jest jednak dużo bardziej wytrzymała. Jest ona niezwykle uniwersalna, z jej pomocą możemy bowiem stworzyć ciekawe kreacje. Sprawdzi się zarówno w postaci sukienek czy spódnic jak i spodni dresowych oraz bluz, z którymi najbardziej nam się kojarzy. Zwykle w jej skład wchodzi bawełna, nierzadko spotkać możemy się również z domieszką włókien sztucznych. Dzięki tym materiałom dresówka jest niezwykle przewiewna, co ma ogromne znaczenie szczególnie w upalne dni. Producenci tego rodzaju tkaniny oferują szeroką gamę kolorystyczną.  Dzięki miękkiej strukturze jest ona doskonałym materiałem na ubranka dla najmłodszych. Zapewnia komfort w noszeniu oraz sprawia, że skóra malucha nie ma problemów z oddychaniem przez nią. Dzięki elastyczności jest gotowa na najbardziej kreatywne zabawy naszych dzieci. Ponadto zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, a co za tym idzie sprawdzi się równie doskonale w chłodniejsze dni ogrzewając nasze ciało.

Dresówka już dawno przestała być kojarzona ze stylem dresowej młodzieży. Obecnie sprawdza się doskonale zarówno w przypadku luźniejszych ubrań, z których się wywodzi, jak i w bardziej eleganckich stylizacjach. Jej popularność z pewnością w dużej mierze jest wynikiem odporności na zagniecenia. W końcu kto ma każdego dnia czas na prasowanie?