Pracuję w dużej firmie produkcyjnej. Zajmujemy się produkcją opon samochodowych. Mam kilka hal produkcyjnych, w których pracuje po kilkaset osób. Każdy nowy pracownik przechodzi dokładne szkolenie z obsługi maszyn potrzebnych do codziennej pracy.

Szkolenie bhp w zakładzie pracy to podstawa

szkolenia bhp w zakładzie pracyZdarza się niestety, że są u nas wypadki przy pracy. Ktoś chce zrobić coś za szybko, za mało dokładnie i wypadek gotowy. Niedawno zdarzyło się, że jednemu z pracowników maszyna przygniotła rękę. Nie wspomnę już nawet o kierowcach wózków widłowych, którzy mają naprawdę dziwne pomysły i potrafią narobić szkód na tysiące złotych. Jestem brygadzistą i często przypominam pracownikom jak ważne jest bezpieczeństwo w pracy. Jako przykłady podaję kilka śmiertelnych wypadków, które również się u nas zdarzyły. Nasza firma zapewnia nam prawie w każdym miesiącu szkolenia bhp w zakładzie pracy. Robi je zewnętrzna firma. Oprócz wykładu na temat bezpieczeństwa w pracy pokazują nam też filmy z wypadków przy pracy. Zawsze także odbywa się szkolenie z pierwszej pomocy. Uczymy się posługiwać się gaśnicą i gdzie jest punkt zbiórki w razie ewakuacji. Na mnie największe wrażenie robią właśnie te filmy – z powodu głupich błędów człowiek może stracić życie lub zostać kaleką. Podczas szkolenia pracownik firmy bhp opowiada nam też o przypadkach wypadków przy pracy z jakimi się spotkał. Mówi także ile co robić w razie wypadku, a czego unikać. Pilnuję, żeby wszyscy obecni na szkoleniu go uważnie słuchali.

Takie szkolenia są bardzo potrzebne. Nawet jeśli uczestniczymy w nich już kolejny raz zawsze dają nam do myślenia. Pilnujemy się potem, żeby nie popełniać błędów w czasie pracy i nie narażać się na niebezpieczeństwo z tym związane. Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy także się przyda.

Close Menu