Niesmaczna herbata z dziwnym kożuchem, nieustannie zakamieniony czajnik, osad w garnkach, kamień pod prysznicem, w wannie, na kranach i słuchawkach prysznicowych… Taka woda nie tylko sprawia problemy i jest niesmaczna, ale też niezdrowa.

Filtry poprawią jakość i smak wody

filtry do wody warszawaSkoro twarda, zanieczyszczona woda daje takie negatywne efekty w postaci szybko tworzących się warstw kamienia, to wyobraźmy sobie, jaki wpływ może mieć na naszą skórę i stan zdrowia, skoro pijemy ją jako kawę, herbatę i zupy oraz wykorzystujemy do przetworów. Woda w sieci wodociągowej rzadko jest naprawdę dobrej jakości, a nawet jeśli początkowo jej jakość jest dobra, to później, płynąc przez stare rury, z pewnością nie zyska na smaku i innych wartościach. Osoby, którym naprawdę zależy na zdrowym odżywianiu wiedzą, że należy pić wodę dobrej jakości, ale także że woda z której korzystamy powinna być naprawdę czysta i zdrowa. Warto skorzystać z usługi badania wody, co pozwoli na ocenę jej składu i wartości. Dzięki temu wiadomo będzie, co właściwie pijemy i co w wodzie może nam zaszkodzić. A może się w niej znaleźć np. ołów, kadm, arsen, mangan czy glin. Warto założyć filtr do wody, nie tylko podzlewozmywakowy, ale także ogólny, który oczyści wodę w całym domu – na to właśnie pozwalają filtry osmotyczne. W zależności od rodzaju zanieczyszczeń i drobnoustrojów, a także od wykorzystania wody, stosuje się różne typy filtrów, aby uzyskać odpowiednią jej jakość. Dzięki domowym filtrom smak wody znacząco się poprawi, zniknie konieczność szorowani uporczywego kamienia, tworzącego się na każdej powierzchni, która ma styczność z wodą.

Miękka, czysta woda to także niższe koszty sprzątania, ponieważ zużywa się mniej detergentów i poświęca się na to o wiele mniej czasu. Różnica jest zauważalna po pierwszych kilku dniach od założenia filtrów, kiedy cała instalacja woda już się oczyści.

Najnowsze http://wlasnawoda.pl informacje

Close Menu