Deski na podłogę w domu

Remontując swoje mieszkanie bądź urządzając je od podstaw, warto zatrzymać się przy wyborze odpowiedniej podłogi. Płytki gresowe nie nadają się do każdego pomieszczenia, a panele są często wyborem na kilka lat, po których należy je wymienić. Jak wygląda sytuacja z podłogą drewnianą? 

Drewniana podłoga w domu 

podłogi drewniane katowiceDrewniana podłoga, którą wyłożymy swój dom, powinna być solidna i trwała. Uzyskać to można dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów oraz fachowemu wykończeniu. Zanim zdecydujemy się na wyłożenie podłogi drewnem, powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki rodzaj drewna będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Jeśli interesują nas solidne podłogi drewniane Katowice to miasto, w którym znajdziemy wielu cenionych producentów. Posiadają oni swoje strony internetowe, na których można znaleźć zarówno oferty, jak i cenniki. Najlepszym materiałem, który uczyni naszą podłogę wytrzymałą, są deski trójwarstwowe. Cechują się one niską ścieralnością, a także długą wytrzymałością – posłużą wiele lat, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. Deski podłogowe świetnie komponują się z aranżacjami nowoczesnymi, ale i tymi klasycznymi. Nie bez powodu stare, wieloletnie parkiety pozostawia się nawet w mieszkaniach urządzonych nowocześnie. Ich ponadczasowość dodaje mieszkaniom niesamowitego uroku. Podłogi drewniane z powodzeniem zestawimy z ogrzewaniem podłogowym – wystarczy tylko wybrać odpowiednie deski, które będą odporne na ciepło. Istnieje naprawdę wiele wybarwień desek, co pozwala nam wybierać w dostępnych kolorach i urządzić nasze wnętrza oryginalnie. 

Drewniane podłogi towarzyszą nam od wielu lat. Doceniamy ich ponadczasowy wygląd i uniwersalność – komponują się z każdą aranżacją. Drewno wyłożone w naszym domu dodaje mu ciepła i czyni wnętrze przytulnym. Wiele osób decyduje się na montaż desek, które są trwałe i łatwe w pielęgnacji.