Znalezienie opłacalnej pracy to często duże wyzwanie. Przekonałam się o tym, kiedy mój budżet zaczął się kurczyć, a wydatki stawały się coraz większe. Pomyślałam wtedy o poszukaniu dodatkowego zajęcia, które pozwoliłoby mi zapomnieć o zmartwieniach związanych z utrzymaniem. Kupiłam więc gazetę i zaczęłam przeglądać setki różnych ofert.

Opiekunka jako odpowiedzialny, ale przyjemny zawód

opiekunka osoby starszejBardzo dużo czasu minęło, zanim znalazłam interesującą propozycję współpracy. Po bezowocnym przewróceniu kilkunastu stron gazety moją uwagę w końcu przykuło ogłoszenie o pracę jako opiekunka osoby starszej. Z początku podeszłam do sprawy trochę sceptycznie, ponieważ bałam się, że nie dam sobie rady. Postanowiłam jednak zadzwonić pod wskazany numer i dokładniej omówić warunki współpracy. Okazało się, że nie mam najmniejszych powodów do obaw. Osoba, która odebrała połączenie, była bardzo miła i po krótkiej rozmowie zaprosiła mnie na dzień próbny. Dzięki temu mogłam zobaczyć, na czym polega taka praca. Moim zadaniem była opieka nad starszą panią, która z powodu swojego wieku potrzebowała pomocy przy niektórych codziennych czynnościach. Dostałam bardzo dokładne instrukcje, jak muszę postępować w przypadku niespodziewanych zdarzeń, dzięki czemu byłam dużo bardziej spokojna. Po pierwszym dniu próbnym postanowiłam podjąć się dłuższej współpracy i okazało się, że była to świetna decyzja. Codziennie robiłam drobne zakupy, szykowałam posiłki i pilnowałam godzin przyjmowania leków. Czasem pomagałam też z ubraniem swetra albo butów. Jestem bardzo cierpliwą i odpowiedzialną osobą, dlatego nie miałam najmniejszych problemów z wykonywaniem swoich obowiązków. Moje początkowe obawy okazały się zupełnie bezpodstawne, a ja znalazłam zajęcie, które sprawiło mi dużo przyjemności.

Bardzo miło wspominam ten czas pracy. Osoba, którą się opiekowałam, była przemiła i spędziłyśmy mnóstwo godzin na niekończących się rozmowach. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że to był naprawdę dobry wybór.

 

Close Menu