Jest tyle umiejętności, które czekają na małego człowieka… To samo można powiedzieć na temat przeszkód. Nam dorosłym – czasem trudno jest zrozumieć, że dana sprawa może sprawić dziecku trudność. Pozornie proste czynności w oczach dzieci urastają do rangi problemu. Warto zdać sobie sprawę, że można niektóre rzeczy ułatwić…

Rzepy w pierwszych bucikach

pierwsze buciki na rzepyWeźmy pod uwagę naukę zakładania obuwia. Dla dorosłych to oczywiste, natomiast dla naszych podopiecznych – niekoniecznie. Niepozorne sznurowadła potrafią zdenerwować niejednego malca.Większość dzieci potrzebuje wiele czasu, żeby opanować trudną sztukę wiązania butów. Znacznie lepiej sprawdzają się pierwsze buciki na rzepy. W przypadku bardzo małych dzieci są ułatwieniem dla rodziców, którzy często muszą walczyć z małym wiercipiętą. Natomiast w przypadku starszych dzieci, doskonale sprawdzą się w nauce zakładania obuwia. dziecko z łatwością ubierze but i zapnie rzep. Warto wspomnieć, że taki sposób zapięcia buta jest bardzo wygodny i zajmuje tylko chwilę. Nikogo nie trzeba przekonywać o wyższości takiego obuwia.jest po prostu wygodniejsze w ubiorze.  Wiadomo, że dobro dziecka jest najważniejsze. Podobnie wsparcie w zdobywaniu nowych umiejętności. Dziecko będzie szczęśliwe i dumne, mogąc samemu założyć sobie buty. W przypadku mniejszego dziecka, które dopiero stawia pierwsze kroki, takie buty są pomocne, ponieważ dobrze trzymają się podłoża – nie ma ryzyka poślizgnięcia. Ponadto okrywają stopę materiałem wysokiej jakości, chroniąc przed otarciami czy odciskami. 

Wybór odpowiedniego obuwia jest niezwykle istotny. Wielu ludzi to lekceważy, co w przyszłości może okazać się krzywdą dla dziecka. Najlepiej jak najwcześniej temu zapobiec, zwracając większą uwagę na to co ubieramy dziecku na nogi. W końcu liczy się komfort małych stóp! A ponadto lepiej zapobiegać niż leczyć.

Close Menu