Pompa ciepła to urządzenie, które nalezy do jednych z najbardziej ekologicznych i efektywnych systemów ogrzewania oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Wykorzystują one energię słoneczną niezależnie od pory roku, która gromadzona jest w ziemi, wodach gruntowych lub powietrzu atmosferycznym a także energię geotermalną.

Pompa ciepła jako alternatywne źródło

pompy ciepła śląskWszystkie wyżej wymienione sposoby wykorzystywania energii słonecznej oraz geotermalnej są bezpłatne i dostępne w nieograniczonej ilości, dlatego coraz więcej osób decyduje się na pompy ciepła śląsk niż tradycyjne źródła ogrzewania takie jak piec gazowy, węglowy czy inne, ponieważ zasoby tego surowca są ograniczone i za kilkadziesiąt lat się wyczerpią, a wtedy będziemy zmuszeni do ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z przebudową systemu grzewczego. Poza tym wybierając pompę ciepła nie tylko oszczędzamy energię, ale również dbamy o środowisko naturalne. Wybór pompy ciepła zależy nie tylko od tego ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na tę inwestycję, ale również od rozmiarów naszej działki, gruntu jaki na niej występuje. Również strefa klimatyczna, w której mieszkamy ma duże znaczenie. Pompa, której dolnym źródłem jest powietrze jest najłatwiejsza do zainstalowania. Z kolei najczęściej wykorzystywanym źródłem ciepła jest grunt oraz woda, która ma stałą, wysoką temperaturę powietrza nawet w okresie zimowym. Najczęściej instalowanym rodzajem pompy jest pompa woda/woda lub woda/powietrze.

Wybór pompy nie jest łatwy, ponieważ zależy od wielu czynników, dlatego lepiej poradzić się fachowca, który zna się na tym i na pewno doradzi nam najlepszy rodzaj pompy ciepła. Również do jej instalacji warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która ma w tym temacie duże doświadczenie.

Close Menu